جلسه شورای مرکزی بسیج جامعه پزشکی استان سمنان برگزار شد

نسخه مناسب چاپ

روابط عمومی بسیج جامعه پزشکی استان سمنان؛

 جلسه شورای مرکزی بسیج جامعه پزشکی استان سمنان باحضور دکتر مهدی شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و خانم دکتر مهرابی رئیس بسیج جامعه پزشکی استان سمنان و رئیس شورا و سایر اعضا در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلیمن بارانی ضمن تبریک میلاد با سعادت امام رضا (ع) گفت: کرامت و کریم به معنای بزرگی روح است و به انسان های دارای صفات بلند، کریم گفته می شود. وی با اشاره به تاثیرات نماز بر انسان،بیان داشت: نماز بر نمازگزار تاثیرات بسیاری ازجمله، ایجاد نظم، روحیه جمع گرایی، تعهد،وجدان کاری، برون رفت از مشکلات دارد.

 حجت الاسلام و المسلیمن بارانی به نقل از ملا صدرابرای نماز هشت باب؛ باب ذکر خدا، باب شکرگزاری، باب رجاء، باب خوف، باب تضرع، باب اقتداءو باب اخلاص برشمرد.

در ادامه دکتر کلوری عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان و متخصص طب سنتی ضمن اشاره به جایگاه طب سنتی به تعریف سازمان جهانی بهداشت پیرامون طب سنتی پرداخت و گفت: سلامتی یک مسئله چند بعدی است حتی امروزه علاوه بر بعد جسمی، روانی و اجتماعی، جنبه معنوی را هم در نظر می گیرند و بایدتوجه داشت که ابعاد مختلف سلامتی و یا بیماری بر یکدیگر اثر کرده و تحت تاثیر یکدیگرقرار دارند. وی ضمن اشاره به استراتژی طب سنتی و خط مشی آن، چارچوب اطمینان از اثربخشی این طب را دسترسی آسان برای مردم و استفاده مناسب از این طب دانست.

دکتر کلوری گفت: باید برای ارتقاءجایگاه طب سنتی در جامعه اقداماتی همچون؛ فرهنگ سازی، پرهیز از افراط و تفریط، مستندسازی طب سنتی صورت گیرد.

 دکتر شادنوش رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان با ابراز امیدواری به اینکه ان شاء الله روزی برسد که متخصص طب سنتی در مراکز درمانی برای ویزیت بیماران در کنار سایر متخصصین خدمت ارائه دهد، وی طب سنتی را به عنوان یک سرمایه عظیم ملی برشمرد و گفت: طب سنتی ایرانی باید به عرصه بین المللی وارد شود چراکه تا زمانی که ما در درون خودمان کار کنیم خیلی رشد نمی‌کنیم.

رئیس شورای مرکزی بسیج جامعه استان سمنان بیان داشت:طب سنتی می تواند حوزه سلامت را در پیشگیری از بیماری و ترویج سبک زندگی سالم با توجه به عقبه فرهنگی در ایران و اقبال مردم به این طب کمک کند

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.