بیانیه به مناسبت هفته عفاف وحجاب

بر خلاف همه برنامه ریزی ها و و تلقین های برخی از جوامع غربی برای توسعه بی عفتی،قالب گفتمان های فطرت مدار،درحال بازگشت به عفاف هستند.
نسخه مناسب چاپ

باسمه تعالی

سلام خدابربانوی بزرگ اسلام حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها)وبرهمه بانوان صدرسلام وبه بانوان فداکاروازجان گذشته ایران اسلامی که نشان دادند الگوی سوم"زن نه شرقی ونه غربی"است.زن مجاهدمسلمان ایرانی،معلم ثانی برای زنان جهان خواهد بودپس ازمعلم اول که زنان مجاهدصدراسلام بودند.(پیام امام خامنه ای (مدظله)به کنگره ۷۰۰۰شهیده زن)

امروز ، دشمنان اسلام با برنامه ریزی دقیق خود،  سعی  در بی اهمیت جلوه دادن ، کمرنگ کردن و محو ارزشهای دینی با موضوعاتی چون : حجاب هراسی ، منع حجاب در برخی دانشگاههای و مدارس مهم در خارج و یا ترویج مظاهر بی عفتی ، بی بندو باری و بد حجابی در داخل و کم رنگ نمودن نماد فرهنگ اسلامی و سایر مظاهر دینی در جامعه ایرانی تلاش می کنند و به هنجار شکنی در جامعه اسلامی می پردازند.

نتیجه سهل انگاری و مسامحه در امر دین و بی توجهی به فرهنگ عفت و پوشیدگی ، گسست خانواده ها و رشد مفاسد اخلاقی در جامعه است که مقدمات سقوط و نابودی یک جامعه را فراهم می کند.

در این شرایط ، بدخواهان نظام اسلامی و استکبار جهانی در شبیخون گسترده فرهنگی ، قصد دارند این عزت و افتخار زن مسلمان را هتک کنند و با شبهه و تمسخر در تلاشند این زینب بندگی را از آنان بگیرند . دیروز مردم مسلمان ما ، درواقعه گوهرشاد، با خون خود از حجاب و عفاف صیانت کردند و امروز در هجمه رسانه ها ، ماهواره ها و فضای مجازی ، معرفت دینی و تفکر اسلامی ، سلاح مبارزه و صیانت از عفت و پاکی زنان و خواهران ماست ، لذا وظیفه اصلی آن به دوش خود بانوان و دختران ماست تا در حفظ این پوشش و پاکیزگی تلاش کنند .

  حجاب و عفاف ، یک مساله صد در صد اجتماعی و فرا جنسیتی و فراتر از یک رفتار دینی است که نیاز به عزم دو طرفه از سوی مسئولان و از سوی مردم دارد.

بر خلاف همه برنامه ریزی ها و و تلقین های برخی از جوامع غربی برای توسعه بی عفتی،قالب گفتمان های فطرت مدار،درحال بازگشت به عفاف هستند.

براین اساس،ما جامعه زنان استان می خواهیم که:

۱-دولت جمهوری اسلامی،باتوجه به شعار تدبیرگرایی وعقلانیت،مصوبه ۴۲۷شورای عالی انقلاب فرهنگی رامحورکارهای دستگاههای فرهنگی به صورت پیگیرواثربخش قراردهدونقش نظارتی خودبردستگاه های اجرایی تحت پوشش را فراموش ننماید.

۲-ازرسانه ملی،میخواهیم که طبق فرمایش امام خمینی (ره)که می فرمایند:"صداوسیمابایددانشگاه عمومی مردم باشد،رسالت اصلی اش راکه تربیت انسان ها است فراموش نکند."ضمن تبیین عقلانی و منطقی امر حجاب و فلسفه پوشش نسبت به رشد باورهای مذهبی در جامعه تلاش کنند .

۳-از کلیه مراکز و نهادهای فرهنگی ، خصوصا روحانیت معزز ، انتظار می رود در جهت فراگیر شدن بحث عفاف و حجاب که نمایانگر جامعه دینی است ، تلاش بیشتری مبذول دارند.

۴- از مردم مومن و غیرتمند ، می خواهیم تاضمن مشارکت جدی با مسئولین امر و هماهنگی با دولتمردان و موسسات فعال در حوزه عفاف و حجاب ، باعث رشدو تعالی فرهنگ دینی و فاطمی گردیده و با آمادگی کامل در ترویج این امر مقدس در سطح خانواده و اجتماع خود اهتمام بورزند.  

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.