کارگاه آموزشی التور و تب کریمه کنگو، در شرکت شهرک های صنعتی و برای ساکنین مسکن مهر و در زندان مرکزی استان سمنان برگزار شد.

نسخه مناسب چاپ

روابط عمومی بسیج جامعه پزشکی استان سمنان؛

کارگاه آموزشی با موضوع التور و تب کریمه کنگو در شرکت شهرک های صنعتی سمنان برگزار شد.

در این کارگاه که با هدف افزایش سطح آگاهی و عملکرد فراگیرانه دررابطه با پیشگیری و درمان بیماری وبا و تب کریمه کنگو برگزار گردید، و سرفصل های آموزش بیماری های وبا و تب کریمه کنگو ، طبقه بندی، اپیدمیولوژی، درمان، نحوهگزارش موارد بیماری، آمادگی برای اپیدمی، اقدامات فوری بعد از تشخیص بیماری، واستفاده وسایل حفاظت فردی ، مراقبت های پرستاری و دارویی مربوطه مورد تدریس قرارگرفت .

باجان کارشناسان واحد بیماریهای مرکز بهداشت سمنان به عنوان مدرس این کارگاه آموزشی در خصوص بیماری وبا و تب کریمه کنگو، علائم و نشانه ها، نقش کنه درایجاد بیماری و نحوه درمان آن مطالبی را بیان داشتند. و نیز دررابطه با پیشگیری ازشیوع بیماری وبا و تب کریمه کنگو و چگونگی حفظ بهداشت آب و مواد غذایی و راه های محافظت فردی در هنگام استفاده از گوشت و جگر مطالبی را ارائه نمودند.

در روز دیگر

جلسه آموزشی پیشگیری از بیماری وبا(التور) به همت مرکز بهداشت شهرستان سمنان و بسیج جامعه پزشکی استان سمنان برای ساکنین مسکن مهر در محل مسجد پیامبراعظم(ص) برگزار شد.

جلسه آموزشی بیماریهای منتقله از آب و غذا با محوریت التور (وبا) در محل مسجد پیامبر اعظم(ص) برگزار گردید.

در این جلسه ابراهیمی مراقب سلامت مرکز ضمیمه مهر به بررسی وضعیت بیماری وبا در کشور و منطقه پرداخت و گفت: شایع ترین راه انتقال وبا مصرف آب آشامیدنی آلوده است و تصریح کرد با فرا رسیدن فصل گرما و نیاز بیشتر به مصرف آب آشامیدنی مردم باید از مصرف یخ غیر بهداشتی، شنا کردن در آب رودخانه، جوی ها واستخرهای آلوده خوداری نموده و از خرید مواد خوراکی از دستفروشان جداً خوداری کنند.

وی همچنین راهکارهای کنترل و پیشگیری ازاین بیماریها را جهت شرکت کنندگان تشریح نمودند و جلسه با طرح پرسش و پاسخ و توزیع تراکت وبا بین شرکت کنندگان به کار خود پایان داد.

و در روز دیگر

نظر به اهمیت انتقال بیماریها دراماکن   تجمعی، باجان و صائمی از واحد پیشگیری و مبارزه با بیماریهای شهرستان سمنان اقدام به آموزش نکات قابل توجه در بیماریهای شایع فصل تابستان مانند التور و همچنین بیماری آسم نمودند.در این برنامه آموزشی درمورد تعریف بیماری، راههای انتقال، پیشگیری و علائم بیماری صحبت و در پایان به تعدادی مددجویان که به سوالات مدرسین پاسخ صحیح دادند هدایایی به رسم یادبود اهداشد.

 

لازم به ذکر است التور نوعی بیماری میکروبی منتقله   از طریق آب و مواد غذایی و آسم باعلائم سرفه مکرر،تنگی نفس،همراه با خس خس و احساس احتقان میباشد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.