بسیج نمونه ای از اخلاص است. اگر در مملکت بخواهیم بررسی کنیم، قشر بسیج خالصانه کار می کنند و اخلاص دارند.

همایش ۸اسفند، روز بسیج جامعه پزشکی استان سمنان باحضور مسئولان کشوری و استانی در دامغان-میدان ورزش- اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی- سالن منوچهری دامغانی برگزار شد
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار روابط عمومی بسیج جامعه پزشکی استان سمنان، همایش ۸اسفند، روز بسیج جامعه پزشکی استان سمنان باحضور مسئولان کشوری و استانی در دامغان-میدان ورزش- اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی- سالن منوچهری دامغانی برگزار شد.

ابتدای همایش با تلاوت کلام الله مجید آغاز شد.

حجت الاسلام و المسلمین مهدوی نژاد نمایندگی محترم ولی فقیه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان روز بسیج را به تمامی اعضای جامعه پزشکی تبریک گفتند.

مهدوی نژاد اظهار داشت: کسی که خالصانه خدا را عبادت کند خدا درهای بسته را به رویش باز می کند. بسیج نمونه ای از اخلاص است. اگر در مملکت بخواهیم بررسی کنیم، قشر بسیج خالصانه کار می کنند و اخلاص دارند.

نمایندگی محترم ولی فقیه دانشگاه علوم پزشکی استان سمنان بیان کرد: درنگاه دینی ما حجم عمل مهم نیست، وزن عمل مهم است. هر کسی که یک درم انفاق کند وذره ای به دیگران کمک کند پیش خدا گم نمی شود. امیدوارم خدا به ما کمک کند که همه ما بتوانیم خالصانه  عمل کنیم تا در روزقیامت اعمال خود را ببینیم. روحیه بسیجی داشته باشیم، فکر و کار بسیجی کنیم.

 سرهنگ اسحاق هراسانیان جانشین فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان در این همایش اظهار داشت: خواهران وبرادران عزیز امروز که روز قشر بسیج است یاد و خاطرات ۸ سال دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم و شهیدهای جامعه پزشکی(دکتر شهید رهنمون، دکتر شهید بهرام شکری) یاد وخاطراتشان  را گرامی می داریم.

 وی گفت: نکته ای که امروز دربهداشت و درمان و طرح سلامت باید توجه کنیم درباره سیاست اقتصاد مقاومتی است(امنیت غذایی و دارویی به عنوان مسئله استراتژیک. مسئله حساسی است که باید توجه کرد).

جانشین فرمانده سپاه قائم آل محمد (عج) استان سمنان بیان کرد: در حوزههای تخصصی مردم ما می توانند خیلی بهتر از غرب عمل کنند بخاطر این که اندیشه های اسلامی و سیره ی پیامبران و قرآن ما را راهنمایی می کند. در بخش بهداشت و درمان خیلی حدیث داریم.

هراسانیان افزود: ما امروز جمع شدیم که این روز را گرامی بداریم. مادر بسیج در یک میدان عملی هستیم که راس آن بسیج را داریم و اتفاقا برنامه های اثر بخش و تاثیر گذاری دارد. ما باید امروز به مردم خدمت بدهیم اگر بسیج جامعه پزشکی موفق است دلیلش این است که دغدغه خدمت کردن به مردم را دارد.

سردار دکتر مجتبی سعادتی استاد و عضو هیئت علمی دانشگاه جامع امام حسین(ع) و ریاست قرارگاه بیوتروریسم دانشگاه، سخنان رهبری را بیان کرد: مراقب دشمن باشید غفلت نکنید دستان نهان را ببینید هیچ کس در طول تاریخ به خاطر غفلت بر هم گذاشتن چشم هایش ستایش نمی شود.

وی افزود: خیلی ها ممکن است داخل نیروهای بسیجی گردانهای مقاومت ونیروی مقاومت سپاه نباشند اما دل بسیجی داشته باشند.

سردار دکتر مجتبی سعادتی اظهار داشت: بسیج سیاسی، مجاهد، با بصیرت،اهل جذب، غیور، طرفدار علم، است و بسیج سیاست زده، سیاسی کار، جناحی، بی انظباط،افراطی، ریاکار نیست.

سعادتی وظیفه بسیجی از نظر رهبری را اینگونه بیان کرد: بسیجی باید حداکثر جذب را داشته باشد و دیگران را امیدوار به آینده کند.

حضرت آقا می فرماید: من دعوت می کنم عزیزان بسیجی را به اخلاق، هم افزایی در بسیج، حضور در همه صحنه ها.

دکتر سکینه مهرابی رییس بسیج جامعه پزشکی استان سمنان در پایان این مراسم نیز به همه بسیجیان جامعه پزشکی، روز بسیج قشر را تبریک گفت و افزود: امروزروزی است که همه ی بسیجیان در حوزه سلامت خودشان را بشناسند.

مهرابی تشکر ویژه ای از مسئولان کانون دامغان بخاطر بیمارستان صحرایی و همایش ۸ اسفند کرد.

رییس بسیج جامعه پزشکی استان سمنان اظهار داشت: بسیج جامعه پزشکی به همت همه ی شما عزیزان در ۴ محوری که برنامه ابلاغی ما بوده است هیچ برنامه ای نمانده که اجرا نشده باشد در بحث امداد و درمان، صالحین، مجامع شورا، جذب هستند.

وی افزود: مهم ترین برنامه بسیج جامعه پزشکی امداد و درمان است. ما درسال ۹۵ بیش از ۱۲۰ تیم به مناطق کم برخوردار و محروم فرستادیم. که به مدت ۳ روز ۳تیم تک تخصصی اجرا شد که بیماران را به رایگان ویزیت کردند. بیمارستان صحرایی به مدت ۵ روز در منطقه کوه زر دامغان بیماران را به صورت رایگان ویزیت کردند.

دکتر سکینه مهرابی از هلال احمر، بهزیستی، درمانگاه و مراکز درمانی،پزشکی قانونی، علوم پزشکی و ... تشکر کرد و گفت این سازمان ها به ما خیلی کمک کردن تا ما بتوانیم برنامه های خوبی اجرا کنیم. و به لطف شما عزیزان بسیج جامعه پزشکی توانسته جایگاه خود را در حوزه سلامت پیدا کند.

رییس بسیج جامعه پزشکی استان سمنان از مسئولان سپاه قائم آل محمد(عج) یک در خواست کرد: در استان ما بیش از ۴ هزار بسیجی داریم اما متاسفانه زیر ساختهای ما در بسیج کم و اندک است . شما عزیزان بیایید به بسیج منسجم شوید حضور گرم شما در بسیج باعث افتخار ماست.

در پایان این مراسم نیز از سرگروه های حلقه ها، مربیان و سرمربیان،رابطین، بسیجیان فعال که در عرصه بسیج جامعه پزشکی فعالیت دارند  با اهدای لوح و جوایز نفیس تقدیر و تشکر به عمل آمد.

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.