در یادواره ۸۸ شهید جامعه پزشکی استان سمنان عنوان شد؛

جامعه پزشکی سهم خود را در پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی به خوبی ادا کرده است

یادواره ۸۸ شهید بسیج جامعه پزشکی استان سمنان روز پنجشنبه با حضور جمعی از خانواده شهدای پزشکی استان، مسئولان استانی و شهرستانی در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار شد.
نسخه مناسب چاپ
یادواره شهدا، بسیج جامعه پزشکی استان سمنان،شاهرود،دهه فجر

به گزارش خبرنگار بسیج جامعه پزشکی استان سمنان؛ یادواره ۸۸ شهید بسیج جامعه پزشکی استان سمنان روز پنجشنبه با حضور جمعی از خانواده شهدای پزشکی استان، مسئولان استانی و شهرستانی در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود برگزار شد.

حجت الاسلام عباس امینی امام جمعه شاهرود در یادواره ۸۸ شهید بسیج جامعه پزشکی استان سمنان با گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی به دو ویژگی خاص انقلاب اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: دینی بودن یکی از دو ویژگی خاص انقلاب اسلامی ایران است و کسی نباید فراموش کند یا طول زمان نباید ما را به فراموشی ببرد که انقلاب اسلامی ایران یکی انقلاب دینی است.

دینی بودن و مردمی بودن دو ویژگی خاص انقلاب اسلامی است

وی با تاکید بر اینکه مسئولان اجرایی کشور بر شاخصه دینی بودن انقلاب باید توجه ویژه داشته باشند اظهار کرد: تغییر این شاخصه انقلاب به معنای هدر رفت خون شهدا، پایمال شدن ارزش های انقلاب اسلامی و آرمان های امام خمینی (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی است.

امام جمعه شاهرود مردمی بودن را یکی دیگر از دو ویژگی خاص انقلاب اسلامی ایران عنوان کرد و افزود: انقلاب های دنیا از مردم گفتند، رهبران آنها بر دوش مردم سوار شدند و به اهداف خود رسیدند اما با مردم نماندند به عنوان مثال کمونیست ها برای دفاع و احقاق حقوق قشر کارگران و زحمت کشان انقلاب کردند اما بعد از پیروزی مردم هیچ نقشی نداشتند و حزب آنها قدرت و حاکمیت داشت.

امینی ادامه داد: در غرب نیز به نام دموکراسی و حقوق بشر قیام می کنند اما وقتی به قدرت رسیدند و حزب آنها دارای قدرت شد و زمامداران و زرمداران آنها به حاکمیت رسیدند نه تنها مردم بازیگران اصلی نیستند بلکه مردم را بازی می دهند.

انقلاب اسلامی ایران با مردم شکل گرفت و پیروز شد

وی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران با مردم شکل گرفت و پایدار شد بیان کرد: انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب چریکی، پارلمانی یا حزبی نبود که توسط یک گروه مسلح خاص یا یک پارلمان و حزب خاصی به پیروزی برسد بلکه تمامی آحاد مردم انقلاب را پیروز کردند، آن را تثبیت کرده و تداوم بخشیده اند.

امام جمعه شاهرود تاکید کرد: همانطور که اگر روزی دینی بودن انقلاب را به فراموشی بسپاریم در واقع انقلاب را هدر داده ایم، اگر مردمی بودن انقلاب را نیز فراموش کنیم انقلاب را هدر داده و در حق آن اجحاف کرده ایم.

جامعه پزشکی سهم خود را در پیروزی انقلاب و جنگ تحمیلی به خوبی ادا کرده است

امینی در ادامه صحبت های خود با اشاره به بیان اینکه جامعه پزشکی کشور سهم خود را در پیروزی انقلاب ادا کرده است گفت: جامعه پزشکی کشور نیز در زمان پیروزی انقلاب، حوادث و فراز و نشیب آن روزها چه بسا گاهی با ترس خدمات ارزنده ای به مجروحان و زخمی شدگان تظاهرات ها ارائه داد.

وی با اشاره به نقش جامعه پزشکی کشور در هشت سال دفاع مقدس اظهار کرد: در دوران جنگ تحمیلی نیز جامعه پزشکی کشور بیش از توان و امکانات خود سهم خود را ادا کرد و خدمات بسیار ارزنده و فوق طاقت جامعه پزشکی دنیا انجام داد.

امام جمعه شاهرود افزود: در بعد از جنگ تحمیلی نیز تولیدات علمی جامعه پزشکی در کنار دیگر دستاوردهای علمی ما در همه زمینه ها از جمله سلامت و حوزه پیشگیری، درمان و تولید داروهای بروز سرآمد منطقه است.

بیشترین شهدای اقشار کشور مربوط به جامعه پزشکی است

سید عباس موسوی رئیس دانشگاه علوم پزشکی و رئیس شورای بسیج جامعه پزشکی شاهرود نیز در این مراسم با اشاره به ایثارگری های شهدای جامعه پزشکی کشور در دوران دفاع مقدس گفت: بعد از شهدای عمومی کشور بیشترین شهدا مربوط به جامعه پزشکی کشور در رشته های مختلف است که این موضوع باعث افتخار جامعه پزشکی کشور است.

وی با بیان اینکه حفظ جان افراد حرمت بالاتری دارد اظهار کرد: کار شهدای جامعه پزشکی تلفیقی از ایثارگری و تلاش برای حفظ جان افراد در دوره های جنگ و گلوله بود که بدون هیچ گونه چشم داشتی شبانه روز تلاش می کردند.

رئیس شورای بسیج جامعه پزشکی شاهرود با بیان اینکه ایثارگری مختص یک زمان خاص و مخصوص افراد خاصی نیست افزود: جامعه پزشکی باید تفسیر به روزی از ایثارگری داشته باشد و تمام تلاش آنها بر این باشد که خللی به حوزه ایثارگری وارد نشود.

موسوی معنای دو واژه از خودگذشتگی و ایثار را متفاوت از یکدیگر دانست و بیان کرد: عدم شناخت از ایثارگری یکی از آسیب های مربوط به این حوزه است، ایثار در از خودگذشتگی است اما هر گونه از خودگذشتگی را نمی توان ایثار یا شهادت نامید.

وی با بیان اینکه باید این ایثارگری ها در جامعه پزشکی کشور حفظ شود افزود: جامعه ای ارزشمند است که کرامت و جایگاه شهدایش را حفظ کند و این چراغ راه را به نسل آینده بسپارد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود با بیان اینکه برای ارتباط با نسل جدید باید از کلیشه ها پرهیز شود بیان کرد: هر چه زمان می گذرد سرعت برقراری ارتباط با نسل آینده سخت تر و مشکل تر می شود اما باید رویکرد و ادبیاتی که برای ارتباط با نسل جدید استفاده می شود متفاوت از گذشته به زبان نسل جدید باشد.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهند شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی نوشته شوند و یا غیر مرتبط با موضوع باشند منتشر نخواهند شد.